Page 1
                  29th Annual Great Clermont Triathlon   
                       TriKidz Triathlon - Ages 7-14
                    March 24, 2012 - Clermont, Florida
                   Another Quality SOMMER SPORTS Event!
 



 FEMALE AGES: 6 - 8
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 EVAN JAYNES              8 TALLAHASSEE FL        19:00    1    1:38    1  0:30    2   13:30    1   15:38    1  0:22    2    3:01 
    2 ELLA DAVIS               8 CLERMONT FL           19:57    3    1:53    2  0:35    1   13:28    2   15:55    2  0:23    4    3:40 
    3 ELIN BRUGGE              8 LONGWOOD FL           20:37    2    1:42    3  0:38    3   14:10    3   16:29    3  0:42    3    3:27 
    4 AVA ASEERE               7 CLERMONT FL           29:13    5    2:17    4  0:45    4   23:14    4   26:15    4  0:52    1    2:07 
    5 LOGAN ROSBOROUGH         7 JACKSONVILLE FL       31:46    4    2:13    5  0:51                                                   

 MALE AGES: 6 - 8
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 COLIN KRUGER             7 TRINITY FL            17:02    4    1:40    4  0:35    1   11:27    1   13:41    1  0:19    1    3:03 
    2 WYATT BABINGTON          7 TAVARES FL            17:49    3    1:37    1  0:34    2   11:49    2   14:00    5  0:26    5    3:23 
    3 JACK ROSSER              8 OAKLAND FL            18:28    2    1:36    8  0:37    3   12:22    3   14:35    2  0:26    6    3:28 
    4 JACK NOEL                8 CLERMONT FL           19:16    1    1:34    7  0:36    4   13:09    4   15:18    3  0:26    7    3:33 
    5 CONNOR EISELE            7 CLERMONT FL           20:44    8    1:47    5  0:35    5   14:40    5   17:01    7  0:29    2    3:14 
    6 GAVIN GROGAN             7 CLERMONT FL           22:20    6    1:41    9  0:38    9   16:06    9   18:25   10  0:33    4    3:23 
    7 TITUS GARCIA             6 JACKSONVILLE FL       22:22   10    2:03    2  0:34    6   15:25    8   18:01    9  0:33    9    3:49 
    8 COLIN PARULAN            8 WINTER GARDEN FL      22:26    7    1:44    6  0:36    8   15:27    6   17:46   11  0:59    8    3:42 
    9 LUKE WATSON              8 MINNEOLA FL           22:26    5    1:41   11  0:42    7   15:27    7   17:48    4  0:26   11    4:12 
   10 RYAN BENN                8 WINDERMERE FL         24:21    9    1:52    3  0:34   10   18:13   10   20:38    6  0:28    3    3:16 
   11 HAYDEN MILANOVICH        6 LONGWOOD FL           25:41   11    2:09   10  0:40   11   18:31   11   21:20    8  0:30   10    3:52 

 FEMALE AGES: 9 - 10
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 EMMA CAVENDISH          10 JUPITER FL            14:07    1    1:17    1  0:27    1    9:31    1   11:14    1  0:16    1    2:38 
    2 LAUREN BENEDICT         10 TAMPA FL              15:01    7   56:07                                                              
    3 ANNELI BRUGGE           10 LONGWOOD FL           18:00    2    1:30    2  0:28    2   12:25    2   14:22    2  0:23    2    3:15 
    4 AVA EISELE              10 CLERMONT FL           20:21    4    1:34    4  0:36    5   14:15    4   16:24    4  0:30    3    3:28 
    5 SKYLAR HEDMAN            9 ST. PETERSBURG FL     20:29    5    1:45    3  0:35    3   14:03    3   16:22    6  0:38    4    3:30 
    6 MAILE MILANOVICH         9 LONGWOOD FL           20:36    6    1:47    5  0:36    4   14:12    5   16:35    3  0:29    5    3:34 
    7 JESSE LITTEN            10 WEST PALM BEACH FL    21:24    3    1:33    6  0:41    6   14:31    6   16:44    5  0:35    6    4:06 


 MALE AGES: 9 - 10
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 COLEMAN INGLIMA         10 CLEARWATER FL         14:48    2    1:31    2  0:30    1    9:53    1   11:54    1  0:17    1    2:38 
    2 CARSON KRUGER           10 TRINITY FL            15:00                                                                           
    3 MASON MOOK               9 PALM BEACH GARDENS FL 15:30    7    1:46    1  0:29    2   10:10    2   12:25    2  0:18    2    2:48 
    4 JOEL HOVIUS              9 GROVELAND FL          16:01    1    1:29    4  0:32    3   10:38    3   12:38    5  0:24    3    2:59 
    5 LUKE ROSSER             10 OAKLAND FL            17:11    3    1:35    3  0:31    4   11:25    4   13:30    3  0:23    6    3:19 
    6 HUNTER OLSEN            10 SEMINOLE FL           18:52    9    2:11    5  0:33    5   12:42    5   15:25    4  0:23    5    3:05 
    7 ETHAN NAILE              9 CLERMONT FL           19:00    6    1:42    6  0:35    6   13:16    6   15:32    7  0:29    4    3:01 
    8 BENJAMIN GUNASEKERA      9 CLERMONT FL           21:25    5    1:38    9  0:37    7   15:10    7   17:24    6  0:27    7    3:35 
    9 OWEN LEKEBUSCH          10 WINDERMERE FL         24:07    8    1:48    8  0:37    8   17:20    9   19:44    8  0:32    8    3:53 
   10 DYLAN KUNKEL             9 WINDERMERE FL         24:12    4    1:36    7  0:37    9   17:29    8   19:41    9  0:33    9    4:00 

 FEMALE AGES: 11 - 12
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 KATIE PINNELL           12 COCONUT CREEK FL      29:41    1    2:32    1  0:29    1   20:18    1   23:19    1  0:13    1    6:10 
    2 INGE VANDENBERG         11 SAINT AUGUSTINE FL    34:48    3    2:48    3  0:39    2   23:30    2   26:56    3  0:21    3    7:33 
    3 KALI BUSH               12 CLERMONT FL           35:42    2    2:41    2  0:30    4   24:41    3   27:51    4  0:25    2    7:28 
    4 ALLYSON LOWERY          11 JUPITER FL            36:44    4    3:18    4  0:40    3   24:27    4   28:24    2  0:17    4    8:04 
    5 SOPHIE DAVIS            11 CLERMONT FL           39:24    5    3:35    5  0:41    5   25:26    5   29:41    5  0:28    5    9:16 

 MALE AGES: 11 - 12
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 MATTHEW WOHLWEND        12 SAINT PETERSBURG FL   29:48    2    2:54    4  0:34    1   20:11    1   23:37    5  0:25    1    5:47 
    2 WILLIAM KENNEDY         12 WEST PALM BEACH FL    34:02    1    2:13    3  0:32    5   23:53    3   26:36    2  0:20    4    7:07 
    3 HUNTER SMITH            12 DAVENPORT FL          34:31    6    3:37    2  0:31    2   22:30    4   26:37    6  0:29    5    7:26 
    4 ALEX BOWMAN             12 TALLAHASSEE FL        34:56    4    3:05    8  0:39    4   23:06    5   26:50    3  0:22    6    7:46 
    5 SCOTT MEISSNER          12 NORTH PALM BEACH FL   35:07    5    3:08    5  0:36    7   24:30    6   28:13    4  0:23    2    6:33 
    6 LUIS ORTIZ              12 ORLANDO FL            35:08    8    3:50    1  0:30    6   23:56    7   28:14    1  0:17    3    6:38 
    7 JAMES CONDON            12 ST. PETERSBURG FL     35:57    3    2:59    6  0:36    3   22:59    2   26:34    8  0:46    8    8:37 
    8 JACOB GREEN             11 WEST PALM BEACH FL    42:50    7    3:45    7  0:37    8   29:21    8   33:42    7  0:41    7    8:28 


 FEMALE AGES: 13 - 15
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 NICOLE KORNHAUS         14 CLERMONT FL           35:21    2    3:00    2  0:34    1   23:28    1   27:01    1  0:20    1    8:01 
    2 MACKENZIE BLANCHETTE    13 CLERMONT FL           37:23    1    2:52    1  0:34    2   24:47    2   28:12    4  0:23    2    8:49 
    3 ALEXIS GORFINE          13 WEST PALM BEACH FL    38:51                                                                           
    4 TALI GREEN              13 WEST PALM BEACH FL    41:53    3    3:04    4  0:37    3   28:44    3   32:23    3  0:23    3    9:08 
    5 HANNAH MOROSS           13 WEST PALM BEACH FL    44:08    4    3:16    3  0:35    5   29:46    5   33:35    5  0:26    4   10:08 
    6 KAMERYN WHITEHILL       13 CLERMONT FL           45:56    5    3:25    5  0:44    4   29:23    4   33:31    2  0:21    5   12:04 

 MALE AGES: 13 - 15
--------------------------------------------------------------------


                                                     Finish  Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum      Trn2 Trans Run  Run      
Place Name                   Age City/State          Time    Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    
===== ====================== === =================== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======== ==== ===== ==== =======
    1 ALEX SUPIK              13 COOPER CITY FL        32:17    1    2:37    1  0:31    1   22:05    1   25:12    2  0:23    1    6:43 
    2 EMILE THERRIEN          13 SAINT JOHNS FL        33:14    2    2:44    2  0:32    2   22:18    2   25:33    3  0:34    2    7:08 
    3 JACOB MCCLURE           13 MINNEOLA FL           35:35    3    3:12    3  0:34    3   22:50    3   26:35    4  1:02    3    7:59 
    4 JOHN LITTEN             13 WEST PALM BEACH FL    38:23    4    3:18    4  0:36    4   23:56    4   27:49    1  0:20    4   10:15